HeadRead kinnitas esimesed esinejad 10. Tallinna Kirjandusfestivalil

Tallinna Kirjandusfestivalil HeadRead on rõõm teada anda esimesed rahvusvahelised nimed, keda on oodata kevadel Tallinna. HeadRead tähistab oma kümnendat sünnipäeva ja toimub seekord 23.-28. mail, 2018.

Külaliste hulgas on krimikirjanik Martin Edwards (Ühendkuningriik), lastekirjanik Timo Parvela (Soome), romaanikirjanik, biograaf ja kolumnist A. N. Wilson (Ühendkuningriik), luuletaja ja esseist Kathleen Jamie (Ühendkuningriik), luuletaja ja krimikirjanik Sophie Hannah (Ühendkuningriik), luuletaja Knut Odegard (Norra), prosaist Marcelo Birmajer (Argentiina), romaanikirjanik ja luuletaja James Robertson (Ühendkuningriik), ajaloolane ja romaanikirjanik Pjotr Aleškovski (Venemaa), luuletaja ja kirjastaja Thomas Cepaitis (Leedu), romaanikirjanik Janis Jonevs (Läti kirjanik), laulja ja poeet Joose Keskitalo (Soome), ajaloolane ja kirjanik Jason Goodwin (Ühendkuningriik), baskikeelse kirjanduse põlvkonna hääl Kirmen Uribe (Hispaania), krimikirjanik ja kirjastaja Dan Mallory (USA), romaanikirjanik Elina Hirvonen (Soome), oma memuaarid avaldanud neurokirurg Henry Marsh (Ühendkuningriik), ajaloolane Helen Rappaport (Ühendkuningriik), romaanikirjanik Michel Faber (Ühendkuningriik) ning tõlkija, toimetaja ja Brasiilia kirjanduse üks mõjukamaid autoreid Daniel Galera.

Külaliste nimekiri pole veel lõplik.

Mai viimastel päevadel Tallinnas toimuv HeadRead toob Vabariigi sajandat sünnipäeva tähistavasse pealinna mitmesuguseid sündmusi. Neist üks suuremaid on Tallinna ja kirjandust ühendav lugemisralli „Tallinn kirjanduses – kirjandus Tallinnas”, toimuvad ka luulemissa, luuledisko ja muud kirjanduse piire avardavad sündmused.

Kõigest lähemalt juba kevade poole.

Head uut kirjandusaastat soovides

HeadRead toimkond

Suurtoetajad: