Kümnenda Tallinna kirjandusfestivali HeadRead kodumaise kirjanduse kava selgunud

© Dmitri Kotjuh

Kümnenda Tallinna kirjandusfestivali HeadRead kodumaise kirjanduse kava sisaldab ühislugemist Vabaduse väljakul, aruteluringe aktuaalsetel teemadel, noorte kirjanike esitlusi ja kalambuuriõhtut.

Kirjandusfestivalil HeadRead on nimekate välisesinejate kõrval alati auväärne koht Eesti enda kirjanikel ja siin kirjutatul. Kummardusena festivali kodulinnale toimub Vabaduse väljakul ühekordne ühislugemine „Tallinn kirjanduses ja kirjandus Tallinnas“, kus koos näitlejate ja kirjanikega saavad kõik osa Tallinnast kirjutatud tekstidest läbi meie kirjandusajaloo.

10. Tallinna kirjandusfestival järgib traditsioone, nii toimub selgi korral Kuku Klubis Luuledisko, Niguliste kirikus Luulemissa, Lastekirjanduse Keskuses kohtumised lastekirjanikega, ettelugemised ja lasteraamatute vahetuslaat.

Omaette õhtud on kavas proosaluulelekalambuuridele, jutuvestjatele ja heliluule eksperimendile (Roomet Jakapi ja Jaan Malin) ning kirjanduslikele tekstidele teatris.

Keskraamatukogus ja Kirjanike Majas toimuvad lisaks kohtumistele kirjanikega ka teemavestlused tänapäeva teravate küsimuste lahkamiseks:
–           „Kirjandus ja küberruum“;
–           „Vabakond ja kultuur“ ;
–           „Eesti pühad tekstid“;
–           „Loodus kultuuris, kultuur looduses“.

Vene Teatris etendub Jelena Skulskaja näidend „Värvuke ja koletis“ ning festivali avavad kõige nooremad autorid.

Oma tulekut kirjandusfestivalile HeadRead on kinnitanud järgmised kirjanikud: mitmekülgne loojanatuur Vladimir Sorokin (Venemaa), prantsusekeelses kirjandusilmas end kehtestanud Katrina Kalda,  krimikirjanik Martin Edwards (Ühendkuningriik), lastekirjanik Timo Parvela (Soome), romaanikirjanik, kirjanik ja kriitik John Freeman (USA), luuletaja ja esseist Kathleen Jamie (Ühendkuningriik), luuletaja ja krimikirjanik Sophie Hannah (Ühendkuningriik), luuletaja Knut Odegard (Norra), prosaist Marcelo Birmajer (Argentiina), romaanikirjanik ja luuletaja James Robertson (UK), ajaloolane ja romaanikirjanik Pjotr Aleškovski (Venemaa), luuletaja ja kirjastaja Thomas Cepaitis (Leedu), romaanikirjanik Janis Jonevs (Läti), laulja ja poeet Joose Keskitalo (Soome), ajaloolane ja kirjanik Jason Goodwin (Ühendkuningriik), baskikeelse kirjanduse põlvkonna hääl Kirmen Uribe (Hispaania), krimikirjanik ja kirjastaja Dan Mallory (USA), romaanikirjanik Elina Hirvonen (Soome), oma memuaarid av aldanud neurokirurg Henry Marsh (Ühendkuningriik), ajaloolane Helen Rappaport (Ühendkuningriik), romaanikirjanik Michel Faber (Ühendkuningriik), krimikirjanik Michael Katz Krefeld (Taani), kirjanik Domenico Starnone (Itaalia) ning tõlkija, toimetaja ja Brasiilia kirjanduse üks mõjukamaid autoreid Daniel Galera.

10. kirjandusfestival HeadRead toimub 23. maist 27. maini. Festivaliga seotud uudised ilmuvad veebilehel headread.ee ja festivali Facebooki lehel.

Kirjandusfestivali HeadRead meediasuhted
Tõnu Karjatse
press@headread.ee

Suurtoetajad: