HeadRead – mis see on?
HeadRead on Tallinna kirjandusfestival, mis toob kokku kirjanikke Eestist ja mujalt maailmast ning levitab head sõnumit heast kirjasõnast.

Mida HeadRead pakub?
Kõikvõimalikke kirjandussündmusi ühe pika nädalavahetuse jooksul mai ja juuni piiril. Vestlusi tuntud autoritega. Arutelusid aktuaalsetel teemadel. Seminare ja töötubasid. Luuleõhtuid, luuleteatrit ja luulelahinguid. Kirjanduslikke jalutuskäike, kohvikuid ja filmiseansse. Häid raamatuid, olgu need siis noored või vanad.

Mida HeadRead ei paku?
Kultuuritootmist, vaimset konveierit, mõttekäikude lõpetamist enne nende algust. Jõudmist universumi viie suurima festivali hulka. Üht nädalavahetust teiste hulgas.

Kes on festivali peakülaline?
Festival ilma publikuta on nagu oaas ilma palmideta.

Ei, kes on ikkagi festivali peakülaline?
Üks hea festival on nagu hea film, mille hiilgavad peaosalised ei varjuta terviku tugevust, iga episoodi olulisust. Lihtsamalt: iga külaline on peakülaline.

Mis on festivali peateema?
Kirjandus.

Mida HeadRead üle kõige hindab?
Raamatute lugemist, nendest mõjutatud saamist, osavuse ja südamega väljendatud sõna levikut – ja kõiki inimesi, kes ülalmainitud asju kõrgelt hindavad.

Millised inimesed on festivalile oodatud?
Inimesed, kellele pakuvad huvi huvitavad lood ja huvitavad inimesed. Lihtsamalt: oodatud on kõik.

Kui kaua HeadRead kestab?
Ametlikult pool nädalat, aga kuna hea kirjandus mõjub tunduvalt pikema aja jooksul ning kuna festival on osa hea kirjanduse heast käekäigust, siis võib öelda, et HeadRead on aastaringne.

Kas HeadRead või Prima Vista?
Mõlemad.