Kirjandusviktoriin

Kust pärinevad järgnevad küsimused: “Oh ütle Shakespeare, kes on su teosed loonud? Ütle Shakespeare, mis arvad Peter Brooke’ist? Oscar Wilde, kas tundsid sa Tšaikovskit?“ Aga mis nime kandis koolivend, kes neid naiivseid küsimusi esitas (kas tõesti polnud ta midagi kuulnud Christopher Marlowe’ist?)? Millise tuntud eesti kirjandustegelase nimekaim too koolivend oli? Millist eset see pimeloom muudkui keerutas? Aga kes piiksus koolivennale nurgast vastu?  

Kahes asjas võib igatahes kindel olla. Esiteks: nendele küsimustele lauluhääle andnud isik on praegu kõige muu taustal tuntud kui mälumängija. Teiseks: festivali HeadRead esimesel kirjandusviktoriinil nii kergete küsimustega ei pääse! Oodatud on kõik, kes janunevad teadmisi võimaldava põnevuse järele ning tahavad proovida kätt kirjanduslike mõistatuste vallas. Küsimuste eest vastutavad Tauno Vahter ja Krista Kaer. 

Küsimusi tuleb umbes 50, võistkonnas võib olla kuni kolm liiget ja osalemine tasuta. Auhinnad on pannud välja kirjastused Varrak ja Tänapäev.

Toimumiskoht

Kirjanike Maja musta laega saal
Harju 1, 10146 Tallinn, Estonia