Kirjandusfestivalil HeadRead osales rekordarv külalisi

KIRJANDUSFESTIVAL HEADREAD
Pressiteade
31.05.2017

Pühapäeval lõppenud kirjandusfestivalil HeadRead osales tänavu üle 30 välisesineja ning ligi kaks ja pool korda rohkem kodumaiseid esinejaid. Ühtekokku toimus viie päeva vältel 75 kirjandusega seotud sündmust, kus astus üles rohkem kui 110 esinejat.

Publikut jagus festivalil igale poole ning heameel on seeüle, et esmakordselt kavas olnud eesti autorite seni avaldamata tekstide esitus ning vestlused eesti kirjanikega osutusid kirjandushuviliste seas väga menukaks.

Festivali külastas tänavu ka palju väliskirjastajaid ja teiste kirjandusfestivalide juhte, nagu näiteks põhjanaabrite festivali Helsinki Lit programmijuht Philip Teir ning maailma suurima, Edinburghi kirjandusfestivali direktor Nick Barley, kes tunnustas HeadReadi õdusat atmosfääri ja suurepärast korraldust. Edinburghi kirjandusfestival asutati 33 aastat tagasi, see toimub 17 päeva vältel augustis, festivalil esineb üle 800 kirjaniku ning mullu külastas Edinburghi kirjandusfestivali ligikaudu 230 000 inimest.

Koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga salvestati festivalil HeadRead tänavu vestlused Louise O’Neilli, Jonas Khemiri ja Tan Twan Engiga, lisaks tegi Tallinna Keskraamatukogust otseülekande ERRi uudisteportaal ning HeadReadi sündmuseid leiab ka Tallinna Televisiooni kavast. Fotod HeadReadist (autor Dmitri Kotjuh) leiab festivali kodulehe kaudu minnes või otselingilt https://www.flickr.com/photos/headreadfestival/albums.

Kirjandusfestival HeadRead tänab kõiki oma häid koostööpartnereid, suurtoetajaid Eesti Kultuurkapitali, Kultuuriministeeriumi, Briti Nõukogu, Tallinna Kultuuriametit ja Elisa Raamatut ning muidugi kõiki festivalil osalenuid, nii kirjanikke kui ka kuulajaid.

Järgmine kirjandusfestival HeadRead toimub 23.–27. mai 2018.

Suurtoetajad: