Kirjandusfestival HeadRead osutus väga menukaks

© Dmitri Kotjuh

Pühapäeval, 2. juunil lõppenud Tallinna kirjandusfestival HeadRead tõi viie päeva jooksul publiku ette üle poolesaja kirjandusliku esineja kodust ja võõrsilt, arutelusid, kontserte, kirjanduslikke jalutuskäike, dokumentaalfilmi esilinastuse, teatrietendusi ning püstijalakomöödia. Festivali sündmused läksid pea eranditult täissaalidele ning mõnel juhul ei pääsenudki kõik soovijad enam siseruumi esinejat kuulama, vaid said vestlust nautida õuemurul väliekraani jälgides.

Eriti suure järjekorra tekitas Kirjanike Maja ukse taha ajaloolase Lucy Worsley esinemine, kuid koha leidmisega musta laega saalis oli keeruline kõigi tänavuste Kirjanike Maja sündmuste puhul. Publikuhuvi oli väga suur ka näiteks eesti kirjanike Erkki Koorti ja Taavi Kanguri, Sven Mikseri ja Urmas Vadi, Piret Jaaksi ja Sveta Grigorjeva ning Tiit Aleksejevi ja Meelis Friedenthali vestlustel, ning Aidas toimunud eesti naisluuletajate etteastel ning Läti naiste püstijalakomöödial, kus püsti ei olnud mitte ainult koomikud, vaid ruumipuuduse tõttu ka osa publikust.

Tallinna kirjandusfestival HeadRead toimus 29. maist 2. juunini Kirjanike Majas, Eesti Lastekirjanduse Keskuses, Theatrumi kohvikus Ait, rahvusraamatukogu väikeses majas, Pühavaimu kirikus, Noorsooteatris, Von Krahli teatris ning kinos Sõprus. Infot festivali kohta leiab kodulehelt headread.ee, meeleolukad fotod festivalist on vaadatavad festivali Flickri kontol (fotograafid Dmitri Kotjuh ja Kaisa Kaer), samuti Instagramist ja Facebookist.

Festivali suurtoetajad on Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Briti Nõukogu. HeadRead tänab festivali esinejaid, koostööpartnereid, vabatahtlikke ning muidugi publikut.

Järgmine Tallinna kirjandusfestival HeadRead toimub 28. maist 1. juunini 2025. aastal.

Suurtoetajad

Tagasi üles