Lasteprogramm festivalil HeadRead

Festivalil HeadRead on alati olnud suur rõõm teha koostööd Eesti Lastekirjanduse Keskusega ja ka sel aastal on valminud ahvatlev programm.

Otsa teevad neljapäeval, 23. mail kell 10.00 lahti Kertu Sillaste ning samal ajal esinevad Kristi Kangilaski ja Els Heinsalu. Seejärel võib kell 12.00 kohtuda tutvustamist mittevajava Andrus Kivirähkiga. Kell 14.00 esinevad Jaanus Vaiksoo ja Wimberg ning kell 16.00 saab nautida Briti jutuvestja Nikky Smedley esinemist.

Reede, 24. mai jätkub tõlkekirjanduse radadel. Kell 10.00 esineb Grühvli-sarja illustraator Axel Scheffler, kellele pakub seltsi tõlkija Leelo Märjamaa. Kell 12.00 esineb Hollandi kirjanik Toon Tellegen, kellega vestleb Eesti Lastekirjanduse Keskuse kommunikatsioonijuht Kadri Naanu.

Laupäeval, 25. mail kell 12.00–15.00 kohtume kirjandusfestivali HeadRead kavas vana sõbraga, sest Eesti Lastekirjanduse Keskuse imearmsas tagahoovis leiab taaskord aset meeleolukas lasteraamatute vahetuslaat „Sulle-mulle“.

Tegemist on ühe omapärase laadaga, kus vahetuskaup käib hoopis ilma rahata. Külastajaid kutsutakse laadale tooma lasteraamatuid, mis kodus enam riiulile ei mahu, et nendega rõõmustada teisi raamatusõpru. Kaasa võetud lasteraamatu saab vahetada mõne teise vastu, mis veel läbi lugemata.

Vahetuskauplemist saadab ka vahva kultuuriprogramm. Kell 12.00 seob südamlikke muinasjutte muusikaga jutuvestja Polina Tšerkassova ja kell 13.00 esinevad Suzuki meetodil viiulit õppivad lapsed ansamblist Mosaiik (klaveril Tiiu Jürma, õpetaja Karmen Kääramees). Kell 14.00 saab osa võtta illustraator Katrin Ehrlichi töötoast, kus meisterdatakse kirjanduslik tuulevurr, et panna pöörlema neli lemmiktegelast lasteraamatutest. Lastega lustib ja mängib laadal Pipi ning avatud on kodune kohvik, kus pakutakse keskuse tragide töötajate valmistatud hõrgutisti.

Kutsume kõiki keskusesse ja laadale!!!

Suurtoetajad

Tagasi üles