Tallinna kirjandusfestival HeadRead esitleb Läti naiste stand-up kava

© Anda Ošiņa

Esimest korda esineb Tallinnas Läti lavakooslus Naiste stand-up (Sieviešu stendaps). Kümne aastaga on sellest saanud Lätis oluline feminismi ja lavahuumorit ühendav platvorm. Naiste stand-up pakub võimalust naistel rääkida oma muredest ja valusatest asjadest läbi naeru ning terava huumori. Selle platvormi kaudu on saanud end väljendada hulk mitme eriala kultuuritegijaid kuni Läti kultuuriministri Agnese Loginani. 

2. juunil kell 14 tervitavad Aidas (Vene 14) festivalipublikut rõõmsa fenimismiga Berliini ja Riia vahel tegutsev Mairita Rosicka (1992), ainulaadse huumorisoone ja teravmeelse lähenemisega Leadyah/Lidija/Lidia/Lidiya/Lydia (1991), prosaist, luuletaja ja näitekirjanik Inga Gaile (1976), keemik ja koomik Marta Vilka (1991) ning Jõuluvana välimuse ja kahe lapsega Santa (1986). Eestit esindab kavas kirjanik ja tõlkija Kätlin Kaldmaa (1970), kes on unistanud trupiga esinemisest sellest ajast peale, kui kohtas Inga Gailet. 

Etteaste avasõnad ütleb Läti suursaadik Eestis Kristīne Našeniece. 

Läti naiste stand-up kava Tallinna kirjandusfestivalil HeadRead toimub toetusena Läti kandidatuurile ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikme kohale aastateks 2026–2027. 

Kirjandusfestivali HeadRead kava koos tutvustustega leiab festivali kodulehelt, jälgige ka meie sotsiaalmeedia lehekülgi Facebookis ja Instagramis

Kohtumiseni festivalil!

Suurtoetajad

Tagasi üles