Tammsaare pargis avati portreenäitus tuntud Eesti kirjanikest

© Dmitri Kotjuh

Tallinna südames Tammsaare pargis näeb alates tänasest väljapanekut kirjandusfestivalil HeadRead esinenud Eesti kirjanikest ja kirjandustegelastest. Näitus on valik fotograaf Dmitri Kotjuhi rohkem kui üheksa aastat kestnud koostööst kirjandusfestivaliga.

Parginäitusel on esindatud läbilõige Eesti kirjanduse mitmekesisest maastikust. Nii näiteks on väljas portreed Andrus Kivirähkist, Kai Aareleiust ja Tiit Aleksejevist ning poeetidest, nagu Kristiina Ehin, fs ja Paul-Eerik Rummo. Ühtekokku saab tutvust teha 23 Eesti kirjandusinimesega, mis on väike osa festivali HeadRead püünel üles astunud kodumaistest esinejatest.

Igapäevaselt Järva Teatajas pressifotograafina töötav Dmitri Kotjuh on kirjandusfestivali esinejaid ja elamusi pildile püüdnud üle üheksa aasta ning kahe aasta eest oli Tammsaare pargis väljas tema näitus HeadReadi väliskülalistest.

See on tänavu Dmitri Kotjuhi teine fotonäitus. Varakevadel avati Türi kultuurikeskuses rändnäitus, mille fookuses on Ukraina ja sõda. Väljapanek koosneb 90 fotost, mille Kotjuh tegi kolme Ukrainas viibimise ajal, kokku rohkem kui kolme kuu vältel. Ukrainale pühendatud näitust näeb praegu Tori rahvamajas ning alates 5. maist Pärnu muuseumis.

Kirjandusfestivali HeadRead näitus Tammsaare pargis jääb avatuks 6. juunini. Näituse eestvedaja on Mari Rebane, kujundus ja tehniline teostus Ülar Linnuste (Joon Stuudio). Näituse toimumist toetas Kadrioru
Park.

Kirjandusfestival HeadRead toimub 24.–28. maini Tallinna eri paigus, kirjanike tutvustused ja peatselt ka festivali kava leiab kodulehelt headread.ee.

Suurtoetajad

Tagasi üles