Krista Kaera ringkäik Dmitri Kotjuhi näitusel „HeadRead“

Pealkiri: Sisu:
Toimumisaeg:
Toimumiskoht: Tammsaare park (vaata kaardil)
Ürituse keel: eesti keeles
Lisa oma kalendrisse:

Fotograaf Dmitri Kotjuh (1982) on pildistanud kirjandusfestivalil HeadRead esinenud kirjanikke juba seitse aastat. Tähistamaks nõnda pikka ja rikkalikku loomingulist koostööd, avab festival reedel, 28. mail kl 15 Tammsaare pargis  Kotjuhi fotonäituse, mis pakub valiku ülesvõtteid festivali väliskülalistest – lähiaastate tulevik toob tõenäoliselt endaga kaasa näituse festivalil esinenud eesti autoritest. Laiemale publikule avaneb juurdepääs näitusele küll juba kümmekond päeva varem, ent 28. mai avamisel on võimalik kohtuda ka fotograafi endaga, kes vestleb kohapeal kirjaniku ja festivali HeadRead korraldustoimkonna liikme Igor Kotjuhiga. 

Kotjuhi fotod on enamasti konkreetsete inimeste portreed, lugemishuviline vaataja saab arvatavasti tundma ära nii mõnegi autori. Ent Kotjuhi ülesvõtted on ka laiemalt kõnekad. Need on otsekui väikesed poeemid pildis, pühendusluuletused, mis kasutavad sõnade asemel piksleid ja näitavad, kuidas üksainus pilk või ilme võib hoida enda sees rohkem kui tuhandet sõna.

Näitus annab võimaluse viia pühapäeval, 30. mail läbi kolm väikest ringkäiku, mille raames jagavad festivali korraldajad oma lugemis- ja kohtumismuljeid. Ringkäike on kokku kolm: kl 16 kõneleb oma tähelepanekutest Jan Kaus; kl 17 räägib huvilistega Krista Kaer ja kl 18 on jutujärjekord Igor Kotjuhi käes.

Sündmustel saab osaleda eelregistreerimisega aadressil retk@headread.ee.

Suurtoetajad

Tagasi üles