Michael Pedersen, Hollie McNish, Dan Willson, Roseanne Watt

Pealkiri: Sisu:
Toimumisaeg:
Toimumiskoht: Kirjanike Maja musta laega saal (vaata kaardil)
Külalised:
Ürituse keel: inglise keeles
Lisa oma kalendrisse:

Hollie McNish

Hollie McNish (1983) on inglise luuletaja ja luuleesitaja. Ta on avaldanud viis luulekogu, tema neljas kogu „Nobody Told Me“ („Keegi ei öelnud mulle“, 2016), mis kirjeldab noore ema keha- ja meeleseisundeid, võitis prestiižse Ted Hughesi auhinna. McNish on avaldanud pseudonüümi Hollie Poetry all ka luulealbumi „Versus“ (2014), kusjuures ta oli esimene luuletaja, kes salvestas oma materjali kuulsas Abbey Roadi stuudios. Samuti on McNish kirjutanud koos egiptuse päritolu inglise kirjaniku Sabrina Mahfouziga näidendi „Offside“ („Suluseis“), mis käsitleb huvitavat ja Inglismaal kahtlemata aktuaalset teemat: naiste õigust jalgpalli mängida – 1921. aastal keelas Inglise Jalgpalliliit naistel 50 aastaks ametlikul tasemel jalgpalli mängimine. McNish on silmapaistev sotsiaalmeedia kasutaja, mitmed tema Youtube’i videod on äratanud palju tähelepanu, mistõttu pole imestada, et McNishil on Youtube’is üle nelja miljoni jälgija. 

Vaata esineja profiili

Michael Pedersen

Michael Pedersen (1984) on šoti luuletaja. Juba tema debüütkogu „Part-Truths“ („Pooltõed“, 2009) pälvis tähelepanu oma julge, spontaanse, peaaegu taktitu ütlemisega, noore mehe ühtaegu küünilise ja idealistliku vaatega maailma asjadele ja Šotimaa linnaelule. Tema seni viimane luulekogu „Oyster“ („Auster“, 2017) jätkab ühtaegu mängulise ja ausa stiiliga, mille kaudu pakub autor intelligentse huumoriga pikitud mõttepilgareid ja arutluskäike. Pedersen on avaldanud ühtekokku neli raamatut ning pälvinud oma esinemistega palju tähelepanu – ei saa jätta märkimata, et tema austajate hulka kuuluvad Irvine Welsh ja Stephen Fry. Ta on kirjutanud ka bändidele laulusõnu ja lühinäidendeid Šoti Rahvusteatrile ja Edinburghi kunstifestivalile. Pedersen on samuti üks kunstilise rühmituse Neu! Reekie! asutajaliikmeid, kõnealuse rühmituse show’d on pälvinud hulgaliselt kiidusõnu. 

Vaata esineja profiili

Roseanne Watt

Roseanne Watt (1991) on Shetlandi saartelt pärit šoti luuletaja, filmitegija ja muusik. Watti debüütluulekogu, 2019. aastal ilmunud „Moder Dy“ („Emalaine“) on kakskeelne sissevaade Watti kodumaastike ja koduste vete rütmidesse ja häältesse. Watt ühendab oma luules maailma serval asuva Shetlandi kultuuriajaloo ja isikliku kogemuse, samuti võimaldab kahe erineva keele kasutamine tuua kokku erinevaid elutundeid ja nägemisviise, ühelt poolt ajatute maastike, mere ja taeva, kaluritest esivanemate ning teisalt tänapäeva maailma hääli. Luulekogu on pälvinud mitu mainekat tunnustust, näiteks Eric Gregory auhinna ja Somerset Maughami auhinna. Roseanne Watt on Shetlandi saarte online-kirjandusajakirja The Island Review luuletoimetaja. Oma muusikalisi ja poeetilisi huvisid ühendab Watts ansamblites Lukkie Minnie ja Wulver, milles ta mängib flööti, kitarri ja laulab. Filmitegijana loob Watt „filmluuletusi“, mis võimaldavad tal käsitleda oma maagilise kodukoha traditsioone ja maastikke. Roseanne Watt esineb oma laulude ja lugudega reedel, 27. mail kl 20 Kirjanike Maja musta laega saalis.

Vaata esineja profiili

Dan Willson

Lauljat ja laulukirjutajat Dan Willsoni (1974) tuntakse kui šoti bändi Withered Hand liidrit. Wilson alustas musitseerimist suhteliselt hilises eas, pärast seda, kui ta abikaasa oli kinkinud talle 30. sünnipäevaks kitarri. Withered Hand viljeleb folgimaigulist indirokki, bändi stiili võib määratleda ka magamistoapopina. Bändi debüütalbum „Good News“ („Head uudised“) ilmus 2009. aastal, plaadi pealkiri viitab Willsoni lapsepõlvele Jehoova tunnistajate ridades. Kriitika võttis albumi lauldavad meloodiad ja sarkastilise lüürika vastu väga soojalt. Ansambli teine kauamängiv album „New Gods“ („Uued jumalad“) ilmus 2014. aastal ning pälvis samuti sooja vastuvõtu, tuntud muusikakriitik Robert Christgau asetas selle oma aasta parimate plaatide edetabelis suisa kolmandale kohale. Plaadil teevad teiste hulgas kaasa tuntud bändide The Vaselines ja Belle and Sebastian liikmed. Dan Willson esineb reedel, 27. mail kl 20 koos luuletajate Hollie McNishi, Roseanne Watti ja Michael Pederseniga Kirjanike Maja musta laega saalis.

 

Vaata esineja profiili

Suurtoetajad

Tagasi üles