Kirjandusfestival HeadRead jääb tänavu ära

© Dmitri Kotjuh

Tallinna kirjandusfestivali HeadRead toimkond otsustas raske südamega tänavuse festivali ära jätta. Selle põhjus on nii maailmas, aga eelkõige Eestis taas suurenenud kroonviirusse nakatumiste arv. Festivali toimkonna jaoks on kõige tähtsam HeadReadi esinejate ja külastajate tervis, mistõttu ei saa toimkond puhta südametunnistusega tekitada isegi teoreetilist nakatumisohtu.

HeadRead pidi tänavu toimuma 9.–13. septembril, olles kroonviiruse tõttu juba lükkunud edasi tavapäraselt toimumisajalt mai lõpus. Siiski saavad kirjandushuvilised septembris festivalist virtuaalselt osa. Nimelt saab ERRi veebikeskkonnast Jupiter vaadata septembri teisel nädalal vestlusi HeadReadi kirjanikega, välja on valitud festivali parimad palad. Aadressilt jupiter.err.ee leiab ühtekokku 14 vestluse salvestust.

Samuti tasub pilk peal hoida festivali HeadRead Facebooki kontol ning kodulehel headread.ee, kust leiab nii lugemissoovitusi kui ka muud toredat kirjandusmaailma puutuvat.

Festivali toimkond loodab, et õige pea lubab maailm taas mööndusteta kavandada ja korraldada vahetuid kohtumisi kirjandusega. Järgmine kirjandusfestival HeadRead toimub 26.–30. mail 2021. aastal.

Suurtoetajad

Tagasi üles