Kirjandusfestivali HeadRead tänavused vestlused jõudsid ERRi veebikanalisse Jupiter

© Dmitri Kotjuh

Mai viimasel nädalal toimunud kirjandusfestivali HeadRead esinejate vestlustest ühtteist saab järelvaadata ERRi tasuta veebikanalil Jupiter. Esimest korda jõuab ekraanile nii suur osa festivali programmist.

Saatesarja „Kirjanduse aeg“ kaheksandal hooaja raames saab Jupiteris juba praegu vaadata kümmet saadet, kus vestlevad ekraanipaarid Mihhail Šiškin ja Harri Tiido, Kristina Sabaliauskaitė ja Linda Kaljundi, Tadhg Mac Dhonnagáin ja Sinéad Mac Aodha, Eero Epner ja Maarja Undusk, Elin Cullhed ja Eia Uus, Kate Mosse ja Elisa Johanna Liiv, Andri Snær Magnason ja Maarja Merivoo-Parro, Lilli Luuk ja Carolina Pihelgas, Jussi Adler-Olsen ja Krõõt Kaljusto-Munck ning Monique Roffey ja Kaisa Ling. Üheteistkümnendana jõuab 18. juulil ETV ekraanile Anthony Horowitzi ja Jason Goodwini vestlus, mis on seejärel samuti Jupiterist leitav. Saatesarja režissöör on Maarja Pärsim.

Lisaks Jupiteris nähtavatele vestlustele kirjanikega on Tallinnas Tammsaare pargis üleval näitus HeadReadil esinenud Eesti kirjanike ja kirjandustegelaste portreedega.

2023. aasta kirjandusfestivalI HeadRead saatis suur publikumenu. Festivali peamist toimumispaika Kirjanike Majas väisas viie päeva vältel ligikaudu 4500 inimest, kõigile vestlustele  saali ei mahtunud ning nii vaatasid huvilised näiteks Mihhail Šiškini ja Harri Tiido kõnelust tänavale seatud ekraanilt. Publikut jagus rõõmustavalt palju ka kirjandus- ja muusikasündmustele Eesti Lastekirjanduse Keskuses, Aidas ja Kellerteatris ning Tallinna Keskraamatukogus ja Kuku klubis.

Infot festivali kohta leiab kodulehel headread.ee, kus asub ka pildigalerii, ning Facebookis ja Instagramis. Järgmine kirjandusfestival HeadRead toimub 29. maist 2. juunini 2024. aastal.

Suurtoetajad

Tagasi üles