Täna algaval kirjandusfestivalil HeadRead astub üles üle 90 kirjaniku

© Dmitri Kotjuh

Tänasest pühapäevani toimub Tallinna südalinna eri paigus rahvusvaheline kirjandusfestival HeadRead. Viie päeva vältel toimub 60 kirjandussündmust, kus esinevad ligi 40 rahvusvahelist ning üle 50 kodumaise tunnustatud kirjaniku, luuletaja ja muusiku.

Tallinnas näeb näiteks Šveitsis elavat vene kirjanikku ja mõtlejat Mihhail Šiškinit, menukat Taani krimikirjanikku Jussi Adler-Olsenit, Leedu kunstiajaloolast ja kirjanikku Kristina Sabaliuskaitéd, briti stsenaristi ja kirjanikku Anthony Horowitzi ning Sylvia Plathi elust romaani kirjutanud Rootsi kirjanik Elin Cullhedi. Festivali nooremale publikule esinevad teiste seas Ukraina kunstnike tandem Romana Romanõšõn ja Andri Lessiv, Taani noortekirjanik Janne Teller ning Rootsi lastekirjanik ja psühholoog Jenny Jägerfeld, kelle teosed käsitlevad tasakaalu iseolemise ja ühiskonna ootuste vahel.

HeadRead pakub väga mitmekesise ülevaate Eesti kirjandusmaailmast. Laval näeb Vanalinna Hariduskolleegiumi lavakava, Kirjanike Liidu noori ning Eesti kirjanduse verinoori. Omavahel vestlevad teiste seas kirjanikud Anti Saar ja Kadri-Ann Sumera, Eero Epner ja Maarja Undusk, ning lastekirjanduse keskuses esinevad Liis Sein, Juhan Voolaid, Kadri Kiho ja Tiina Laanem. Tallinna Keskraamatukogus toimuvad vestlusringid graafilisest romaanist ja raamatute kogumisest. Suure publikumenuga Nice-luule vol 2 toob lavalaudadele taas naisluuletajad, vanalinnas on avatud luulekohvikud ning tänavune luulemissa on pühendatud tõlkija ja kultuurivahendaja Eha Vainu mälestusele.

Festivali programmis on lisaks kontserdid, stiiliharjutused Eesti kirjandusega, kirjanduslikud jalutuskäigud vanalinnas, kinoseanss ning Eesti kirjanike portreenäitus Tammsaare pargis. Festivali peamised sündmuskohad on Kirjanike Maja, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Tallinna Keskraamatukogu, Ait, Kellerteater ning KuKu klubi. Kõik festivali sündmused on tasuta v.a filmilinastus kinos Sõprus.

Kirjandusfestivali kava leiab täismahus kodulehelt headread.ee ning jälgida tasub ka HeadReadi Facebooki lehte ning Instagrami. HeadRead toimub 24.–28. maini, Tammsaare pargi näitus on avatud 6. juunini.

Kirjandusfestivali HeadRead suurtoetajad on Eesti Kultuurkapital, kultuuriministeerium, Briti Nõukogu ja Tallinna linn.

Kohtumiseni festivalil!

Foto: Dmitri Kotjuh/HeadRead

Päringud ja intervjuusoovid:
Mari Rebane
press@headread.ee
503 7930

Suurtoetajad

Tagasi üles