Kirjandusfestival HeadRead avalikustab esimesed väliskülalised

Christine Leunens

Tänavusel kirjandusfestivalil HeadRead esineb tunnustatud Eesti kirjanike kõrval ligi 30 nimekat väliskirjanikku.

Seekord astuvad teiste seas üles Venemaa meediamaastiku avarusi analüüsiv ajakirjanik ja teleprodutsent Peter Pomerantsev, Uus-Meremaa ja Belgia kirjanik Christine Leunens, rahvusvaheliselt auhinnatud saksa kirjanik Benedict Wells ning Taani nüüdiskirjanduse üks tunnustatumaid uusi loojaid Kaspar Colling Nielsen.

Peter Pomerantsev, kelle värskeim teos on „See ei ole propaganda: seiklused reaalsusevastases sõjas“, on HeadReadi külalistele juba tuttav. Suurbritannias vene perre sündinud ning aastaid Venemaa ajakirjanduses töötanud meediaekspert esines festivalil HeadRead viimati neli aastat tagasi, kui käsitles president Toomas Hendrik Ilvesega Venemaa mõju- ja mõjutamissfääri ulatust. See teema on jätkuvalt aktuaalne.

Kirjanik Christine Leunens’i sulest on seni ilmunud kolm romaani, millest äraspidises võtmes Hitlerjugendit puudutav „Vangistatud taevas“ on tõlgitud mitmekümnesse keelde. Eesti keeles ilmus teos 2019. aastal. Romaani põhjal on valminud muuhulgas parima filmi Oscarile nomineeritud ning juba auhindu võitnud linateos „Jänespüks Jojo“ (režissöör Taika Waititi), mis praegu ka Eesti kinodes jookseb.

Saksa kirjaniku Benedict Wellsi esimene romaan ilmus siis, kui kirjanik oli 24-aastane, ning pälvis kohe kriitikute sooja vastuvõtu. Wellsi romaane on tõlgitud 27 keelde ning tema neljas romaan „Vom Ende der Einsamkeit“ („Üksilduse lõpp“, ilmub lähikuudel ka eesti keeles) tõi kirjanikule Euroopa Liidu kirjandusauhinna.

Kaspar Colling Nielsenit peetakse tänase Taani kirjanduse üheks kõige moodsamaks esindajaks. Tema kolmas romaan „Euroopa kevad“ pakub provokatiivse ja groteskse vaate vabadusest ja ühtekuuluvusest lähitulevikus ning Nielsenit on nimetatud ka Taani Houellebecq’iks. Võib-olla on see üks põhjus, miks „Euroopa kevad“ just Prantsusmaa kirjandusauhindadele nomineeriti.

Kirjandusfestival HeadRead toimub 27.–31. mail ning ajakohaseima info festivali kohta leiab kodulehelt ja festivali Facebooki lehelt.

 

 

Suurtoetajad

Tagasi üles