Ullapooli kirjandusfestival

Festivali toimumiskoht © Krista Kaer

Krista Kaer

Nüüd, kui 2019. aasta HeadRead festival on möödas, võib hakata juba vaikselt 2020. aasta peale mõtlema. Esimesed külalised on juba oma tulekut kinnitanud ja loonud sellega aluse tulevasele koostööle Ullapooli kirjandusfestivali ja HeadRead festivali vahel. Ullapooli kirjandusfestival toimus 10–12. maini ning mul oli võimalus oma silmaga veenduda, kui meeldiv ja hästi organiseeritud üritus see oli. Šotimaa maalilisel läänerannikul paiknevas Ullapoolis räägiti nii kirjandusest kui maailma asjadest, loeti luulet ja esitati muusikat ning festival on tähtis üritus nii kohalikule kogukonnale kui ka kaugemalt tulnud inimestele. Juba traditsiooniks on saanud Kanada kirjanike esinemine – sel aastal rääkis oma loomingust Kathleen Winter. Kõrvuti kõlasid inglise ja gaeli keel ja keel, mida räägitakse Shetlandi saartel. 

Kokkuvõtlikult võib öelda, et järgmisel aastal ootame HeadRead festivalile Ullapooli festivali peakorraldajat Joan Michaelit, imelist Shetlandi luuletajat Roseanne Watti ning nõusoleku Tallinnas esineda on andnud ka väga omanäolised luuletajad Michael Pedersen ja Hollie McNish ning muusik Withered Hand.   

Ullapooli kirjandusfestival ootab järgmisel aastal omakorda põnevusega üht eesti luuletajat. Ja lõpetuseks üks lühike luuletus Roseanne Watti luulekogust „Moder Dy“ (Mother Wave):

 

HAAFMAN

Him, the keeper of language, holds

up the blue harp of a porpoise jaw

for the wind to pluck at.

 

In the light of the lomm,

the mackerelled marble of his eye

                                                           glinks.

Suurtoetajad

Tagasi üles