Kirjandusfestivali HeadRead 2019 kava on avalik, festival laieneb ka Disainigaleriisse

Kirjandusfestivali HeadRead 2019 kava leiab täies ulatuses festivali kodulehelt.

Peatselt algab registreerimine ka kirjanduslikele jalutuskäikudeleMaarja Vaino viib neljapäeval, 23. mail läbi jalutuskäigu Kadriorus; reedel, 24. mail toimub Aleksei Turovski juhtimisel jalutuskäik loomaaias.

Tänavu lisandub festivali esinemispaikade hulka Disaini- ja Arhitektuurigalerii (Pärnu mnt 6). Festivali eelsündmusena avatakse Disainigaleriis teisipäeval, 21. mail Dmitri Kotjuhi fotonäitus kirjandusfestivali varasematest aastatest, näitus jääb galeriisse vaadata festivali lõpuni.

Disaini- ja Arhitektuurigaleriis toimub ka vestlusõhtuid ja kohtumisi kirjanikega.

Reedel, 24. mail räägib seal oma loomingust menukas briti kirjanik Louisa Young. Ta on avaldanud 11 romaani, neist viis on kirjutatud koos oma tütrega Zizou Corderi varjunime all. Youngi seni viimane raamat on elulooline „You Left Early: A True Story of Love and Alcohol“ (Borough Press, 2018) ja räägib ta lahkunud elukaaslase, helilooja Robert Lockharti alkoholismist.

Vestlusringe toimub kirjandusfestivalil mitmel päevakohasel teemal:

Neljapäeval, 23. mail

Kirjanike Majas – Mats ja vurle kirjanduses (Kas vastandumine kultuurilise avatuse ja suletuse vahel on paratamatu ning kuidas leida ühisosa, selle üle arutlevad Mihkel Kunnus, Johanna Ross ja Janar Ala)

Disaini- ja Arhitektuurigaleriis – Kliimast, keskkonnast ja ajakirjandusest (Vestlusring sellest, kuidas saab kirjandus ja ajakirjandus kaasa aidata ähvardava keskkonnakatastroofi ärahoidmisele. Vestlusringi juhib Andrus Karnau.)

Reedel, 24. mail

Disaini- ja Arhitektuurigaleriis – Tehnoloogia mõju kirjasõnale (Eia Uus, Tanel Tammet, Tarmo Jüristo ja Indrek Ibrus püüavad vastuseid leida küsimustele, kuidas on muutunud kirjandus ja selle vastuvõtmine IT-ajastul, kas infoküllus hajutab või hoopis kontsentreerib lugejat ja kirjutajat. Vestlusringi juhib Henrik Roonemaa.)

Tallinna Kirjandusfestival HeadRead 2019 toimub 22.–26. mail. Jälgige festivali lehekülge Facebookis, Twitteris ja Instagramis ning vaadata võib ka eelmiste festivalide salvestusi.

Suurtoetajad

Tagasi üles